Arhiva vesti 2016

Aranka Binder svečano otvorila Međunarodno takmičenje u sedećoj odbojci "Kup Kikinde 2016"

U subotu 10. septembra 2016. godine održano je 7. Međunarodno takmičenje u sedećoj odbojci „Kup Kikinde 2016“ u hali SC „Jezero“ u Kikindi. Domaćin i organizator takmičenja je bio Odbojkaški klub invalida „Feniks“ iz Kikinde. Učestvovalo je šest ekipa, i to iz Bosne i Hercegovine, Mađarske i Srbije.

U ime Pokrajinskog sekretarijata za sport i omladinu, takmičenje je svečano otvorila Aranka Binder, pomoćnica Pokrajinskog sekretara u sektoru za sport. Ona je istakla da je Sekretarijat unazad nekoliko godina prepoznao ovaj turnir kao manifestaciju od značaja za AP Vojvodinu i kao i prethodnih, i ove godine je pomogao u organizovanju ovog takmičenja. Pokrajinski sekretar za sport i omladinu gospodin Vladimir Batez, kao i Aranka Binder su godinama povezani sa sportskim aktivnostima invalida i to je izuzetno važan segment u sistemu sporta u našoj pokrajini i našoj zemlji. Ona je zamolila sve prisutne da zajednički „pošalju“ pozitivnu energiju našim reprezentativcima, koji se nalaze na Paraolimpijskim igrama u Riu, da ostvare što bolje plasmane u sportovima u kojima nastupaju. Uz konstataciju da će Pokrajinski sekretarijat za sport i omladinu i dalje podržavati ovaj turnir, zaželela je puno sportske sreće takmičarima i ekipama a organizatorima da sprovedu sve planirane poslove.

U konačnom plasmanu, prvo mesto je zauzela ekipa KSO „Iskra“ iz Bugojna, drugo mesto OKI „Breza“ iz Breze, treće mesto ekipa „Nyíregyháza“ iz Mađarske, a domaćin OKI „Feniks“ iz Kikinde se plasirao na četvrto mesto.

Kompletne rezultate možete da pruzmete ovde.