Arhiva vesti 2017

Vladimir Batez Pokrajinski sekretar za sport i omladinu posetio Opštinu Novi Bečej

Pokrajinski sekretarza sport i omladinu Vladimir Batez bio je u sredu 22. marta u radnoj poseti opštini Novi Bečej. On je najpre u zgradi Opštinske uprave obavio sastanak sa predstavnicima lokalne vlasti, a zatim je obišao Sportsko-rekreativni centar „Jedinstvo“ gde su ga dočekali predstavnici novobečejskih sportskih klubova.Pokrajinski sekretar je obišao i prostor gde je nekad bila stara, a gde bi trebalo da bude izgrađane nova kuglana. Glavni predmet razgovora pokrajinskog sekretara i predstavnika opštine Novi Bečej bili su sport i omladina u novobečejskoj opštini.

„Razgovarali smo o infrastrukturnim projektima, o tome koliko opština Novi Bečej ima sportskih klubova, odnosno koliko izdvaja za sport i koji sve sportovi ovde postoje. Sastali smo se sa predstavnicima nekih sportskih klubova i razgovarali smo o prioritetnim temama, infrastrukturnim projektima koje je opština Novi Bečej delegirala, a ja sam ih informisao kako mogu putem konkursa da apliciraju prema pokrajinskom sekretarijatu za sport i omladinu. Zahvalio bih se predsedniku opštine i predstavnicima klubova u opštini Novi Bečej na srdačnom dočeku, jer je uvek veliko zadovoljstvo videti ovako veliki broj dece koja se bave sportom. To je svakako i jedan od naših zadataka u akcionom planu i strategiji razvoja sporta, da se što više dece, kako kroz školski sport, tako i kroz trenažni proces u klubovima, uključi u bavljenje sportom, a da mi kao pokrajinski sekretarijat stvorimo što bolje uslove da se to i realizuje“, rekao je Batez.
Maksimović, predsednik opštine Novi Bečej, izrazio je veliku zahvalnost pokrajinskom sekretaru na ukazanoj pažnji i poseti opštini Novi Bečej: „Opština Novi Bečej ima mnogo planova koji su vezani za sport i ulaganje u sportsku infrastrukturu. Međutim, ti planovi daleko prevazilaze mogućnosti lokalne samouprave i u tom smislu nam je više nego dragocena pomoć koju imamo i koju ćemo imati od pokrajinskog sekretarijata za sport i omladinu Vlade AP Vojvodine i ministarstva omladine i sporta. Razgovarali smo o mogućnostima ulaganja čak i u naš sportsko-rekreativni centar, koji je u dosta dobrom stanju, ali su ipak potrebne određene popravke, kao što je promena parketa. Tu je, naravno, i završetak izgradnje nove kuglane u Novom Bečeju.“

Pored razgovora o izgradnji kuglane u Novom Bečeju, Vladimir Batez i predstavnici lokalne samouprave razgovarali su i o izgradnji fiskulturne sale u Bočaru: „Ne znam koliko ćemo imati snage, ni mi, kao lokalna samouprava, ni pokrajinski sekretarijat, kada je u pitanju izgradnja fiskulturne sale u Bočaru, koja bi pripadala bočarskoj osnovnoj školi, ali je plan da se u narednih par godina završi i ta priča.“

Pokrajinski sekretar za sport i omladinu, Vladimir Batez, prilikom posete Novom Bečeju, uručio je i po set lopti za bazične sportove, kao što su košarka, odbojka, rukomet, a set od deset lopti dobiće i novobečejski fudbaleri.