"Uključi se u igru" na obalama reka i jezera

Je projekat koji se realizuje u saradnji sa Savezom sporta za sve Vojvodine i lokalnim samoupravama iz AP Vojvodine i ima za cilj da se u svim opštinama gde za to postoje uslovi (obale reka i jezera) građanima ponude kvalitetni sportsko-rekreativni sadržaji.

Projekat je prvi put realizovan 2010 godine i to u pet vojvođanskih opština, da bi tokom 2011 godine bio realizovan u ukupno devet vojvođanskih opština.

Cilj projekta je da se na što bolji način iskoriste prirodni resursi kojima raspolažu loklane samouprave, da se građanima u letnjim mesecima ponude kvalitetni programi vežbanja i da se realizacijom ovakvih projekata utiče na podizanje nivou institucionalnih kapaciteta kao i stručnog kadra u sportu.

Program se realizuje u nekoliko sportsko-rekreativnih sadržaja (fudbal na pesku, odbojka na pesku, rukomet na pesku, rvanje i poligon spretnosti) i prilagođen je i dostupan svim starosnim populacijama.

Podelite vest

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn