Милићевић: Пуна подршка развоју Републике Српске

24092020 Zvornik 1Потпредседник Покрајинске владе Ђорђе Милићевић заједно са председницом Републике Српске Жељком Цвијановић отворио је данас у Зворнику, у Републици Српској, нови кошаркашки терен у Основној школи „Свети Сава“, који је изграђен захваљујући донацији Покрајинске владе. Потпредседник Милићевић и председница Цвијановић обишли су потом и пешачки мост краља Александра I Карађорђевића између Зворника и Малог Зворника, чију реконструкцију су заједнички финансирале Влада Србије и Општина Зворник.

Наставља се обнављање фискултурне сале и отвореног терена у школи у Буковцу

Batez u Bukovcu 3У Буковцу, насељу на територији Града Новог Сада, у Основној школи „22. август “ обновљене су свлачионице и кошеви у фискултурној сали. За ову намену, Покрајински секретаријат за спорт и омладину издвојио је око 900 хиљада динара. Након завршетка радова, данас је школу обишао Владимир Батез, покрајински секретар за спорт и омладину. Он је изјавио да се, у склопу анализе стања школске спортске инфарструктуре чије унапређење спада у приоритете програма развоја спорта у АП Војводини, упознао са стањем у овој школи и са потребом да се побољшају услови за извођење наставе физичког васпитања и бављење спортом.

ОК „Банат“ победник Купа Војводине у одбојци

IMG 7426 MediumПрошлог викенда, у Новом Саду у СПЦ „Војводина“, одржано је финале Купа Војводине у мушкој конкуренцији у организацији Одбојкашког савеза Војводине. Финална утакмица 56. Купа Војводине одржана је у  суботу, а титулу првака Купа Војводине понео је ОК „Банат“ из Вршца који је победио екипу ОК „Нови Сад“ резултатом 3:2  .

Секретар Батез у посети ОШ „Доситеј Обрадовић“

IMG 5885Покрајински секретар за спорт и омладину Владимир Батез посетио је данас ОШ “Доситеј Обрадовић“ у Новом Саду и разговарао са директором школе Станком Паунићем, са којим је обишао и фискултурну салу. Током ове и претходне године, секретаријат је улагао средства у унапређење спортске школске инфраструктуре у овој школи путем Конкурса за финансирање пројеката изградње, одржавања и опремања спортских објеката у АП Војводини.