Додатни програми и садржаји као посебан квалитет 8.СОШОВ-а

maja batezСпортска олимпијада школске омладине Војводине, 8. СОШОВ је поред такмичарских и спортских активности имала и веома богат садржај додатних програма, које су биле усмерене на едукацију деце о значају физичке активности, здравим животним стиловима, поштовању фер-плеја, размени искустава са врхунским спортистима, провери знања на тему спорта, као и упознавању и повезивању младих из различитих крајева АП Војводине.

Владимир Батез посетио општину Житиште

33112165 10216567541125729 4287122173161635840 naslovnaУ уторак 22. маја 2018. године Покрајински секретар за спорт и омладину Владимир Батез посетио је општину Житиште. Господина Батеза угостио је председник општине Житиште Митар Вучуревић. Радном састанку присуствовали су покрајинска посланица Светлана Маја Бабић, генерална секретарка Спортског савеза општине Житиште Смиљка Јакшић са сарадницима, директорка ОШ "Свети Сава" Житиште Снежана Мајкић.

У недељу 20. маја 2018. године, свечано затворен 8. СОШОВ

DSC 0785 naslovnaНакон четири сјајна такмичарска дана и још много квалитетних програма, у малој сали СПЕНС-а је у недељу 20. маја 2018. године свечано спуштена завеса на 8. СОШОВ. Као и претходних дана и последњи такмичарски дан је протекао у веома доброј организацији, сјајним борбама, мечевима и наступима ученица и ученика.  Такмичења у каратеу, одбојци, кошарци, рукомету, стоном тенису, футсалу и ритмичкој гимнастици су сјајно организована, додељена су признања и медаље најбољима а организован је и квиз знања на тему спорта и колико ученици познају спорт и физичко васпитање.

Владимир Батез уручио медаље победницима у кошарци, одбојци и рукомету на 8.СОШОВ-у

DSC 0985 naslovnaУ суботу 19. маја 2018. године Покрајински секретар за спорт и омладину Владимир Батез је у пратњи директора такмичења Бранка Вујовића обишао многа борилишта и испратио све утакмице које су се одиграле тог дана. Својим присуством посебно је увеличао проглашења победника у кошарци, одбојци и рукомету где је уједно и доделио пехаре и медаље најбољим ученицима основних школа.