Javni poziv za izbor Grada/Opštine domaćina 8. SOŠOV-a

Pokrajinski sekretarijat za sport i omladinu, uputio je na adrese svih 45 jedinica lokalne samoprave u AP Vojvodini, javni poziv za izbor Grada/Opštine domaćina 8. Sportske olimpijade školske omladine Vojvodine, koja će se održati u maju 2018. godine.
Rok za podnošenje kandidatura od strane jedinica lokalne samouprave je 26. januar 2018. godine, dok će konačna Odluka o domaćinu 8. SOŠOV-a biti doneta do 9. februara 2018. godine.
Tekst javnog poziva možete preuzeti ovde.

Najuspešnijim sportistima u Vojvodini uručeno priznanje „Vihor“ za 2017. godinu

naslovnaPotpredsednik Pokrajinske vlade Đorđe Milićević i pokrajinski sekretar za sport i omladinu Vladimir Batez, uručili su danas tradicionalno sportsko priznanje „Vihor“, koje Pokrajinska vlada dodeljuje najboljem sportisti i sportistkinji iz Vojvodine, kao i najuspešnijim sportskim ekipama u muškoj i ženskoj konkurenciji. Priznanje za najboljeg sportistu i sportistkinju u 2017, dodeljeno je rvaču Viktoru Nemešu i atletičarki Ivani Španović. U konkurenciji najboljih muških ekipa priznanje je pripalo Odbojkaškom klubu “Vojvodina” iz Novog Sada, dok je u konkurenciji najboljih ženskih ekipa nagrađen Stonoteniski klub “Obilić-Aleva” iz Novog Kneževca.

Proglašenje najboljih sportista u Sremskim Karlovcima

DSC0243Pomoćnica pokrajinskog sekretara Aranka Binder prisustvovala je proglašenju najuspešnijih sportista i sportskih radnika za 2017. godinu u opštini Sremski Karlovci. Svečanost je upriličena u prelepoj zgradi Magistrata. Prisutnima su se obratili predsednik opštine gospodin Nenad Milenković, predsednik Sportskog saveza Sremskih Karlovaca gospodin Radivoje Knežević, direktor Pokrajinskog zavoda za sport i medicinu sporta dr Danijel Župić, Aranka Binder i gospodin Lazar Pilipović član Upravnog odbora Sportskog saveza Srbije.