Лауреати годишњег признања у области спорта „Вихор“

Vihor logo
По предлозима покрајинских гранских савеза, Одбор за доделу годишњег признања у области спорта је донео одлуку о добитницима за 2018. годину.

Овогодишњи добитници награда су:

1. Најбољи спортиста: Марко Томићевић
  2. Најбоља спортисткиња: Маја Огњеновић
  3. Најбоља спортска организација у мушкој конкуренцији: Одбојкашки клуб “Војводина НС семе” – Нови Сад
  4. Најбоља спортска организација у женској конкуренцији: Одбојкашки клуб “Визура” – Рума
  5. Најбоља спортиста са инвалидитетом: Митар Паликућа
  6. Најбоља спортисткиња са инвалидитетом: Борислава Перић Ранковић
  7. Најбоља инвалидска спортска организација у мушкој конкуренцији: Стонотениски клуб особа са инвалидитетом “Спин” – Нови Сад
  8. Најбоља инвалидска спортска организација у женској конкуренцији: Стонотениски клуб особа са инвалидитетом “Спин” – Нови Сад

Свечаност поводом доделе признања одржаће се 18. децембра  2018. године у холу Покрајинске владе (Бул. Михајла Пупина 16, Нови Сад) са почетком у 13 часова.

90 година Ваздухопловног савеза Војводине

IMG 25eacddb30486f10ffb5fe94a333ea91 naslovnaУ уторак, 11. децембра 2018. године,  у пуној Амфитеатар сали Спортског и пословног центра Војводина, одржана је Свечана Скупштина поводом 90 година од оснивања и успешног рада Ваздухопловног савеза Војводине. Свечаној Скупштини су присуствовали Владимир Батез, покрајински секретар за спорт и омладину, господин Здравко Јелушић, председник Скупштине града Новог Сада, Лабуд Булатовић, председник Ваздухопловног савеза Србије, госпођа Мирјана Чизмарев, директорица Директората цивилног ваздухопловства Републике Србије, као и представници Контроле летења Србије и Црне Горе-СМАТСА, Музеја Војводине, Архива Војводине, Удружења ваздухопловаца Војводине, Фото кино и видео савеза Војводине, председници и чланови аеро-клубова и бројни појединци, ваздухопловци и љубитељи ваздухопловства.

Таленти 2018

Обавештавамо Вас да ће у понедељак, 17. децембра 2018. године са почетком у 14 часова у Свечаном холу Покрајинске владе (Булевар Михајла Пупина 16, Нови Сад) бити уприличена традиционална додела диплома и новчаних награда најбољим ученицима и њиховим менторима на територији АП Војводине „Таленти 2018“.
Покрајинска влада и Покрајински секретаријат за спорт и омладину  у 2018. години додељује    8 специјалних диплома са новчаним наградама даровитим ученицима, 81 наградe  ученицима и 88  награда њиховим менторима у области науке, уметности, технике и језика.

Овогодишње Лауреате можете погледати ОВДЕ

Одржан турнир поводом обележавања 100 година од присаједињења Војводине Краљевини Србији

IMG 30fbc0a0c7fe98f2deac97856b0deba4 V naslovnaУ недељу  9. децембра 2018. године у Новом Саду одржан је турнир поводом обележавања 100 година од присаједињења Војводине Краљевини Србији. Турнир на којем је учешће узело око 500 спортиста и чланова делагегација у мушкој и женској кадетској конкуренцији одржан је под покровитељством Покрајинског секретаријата за спорт и омладину у три гране спорта и то рукомету, одбојци и кошарци.Најбољи и најпесрпективнији спортисти из Војводине такмичили су се подељени у три селекције (Бачка, Банат и Срем) док су четврту екипу представљали најбољи спортисти из Републике Српске.