Секретар Баста примио високог представника Светске текбол федерације

tekBolПокрајински секретар за спорт и омладину Дане Баста примио је данас високог представника Светске текбол федерације (FITEQ) Мариуса Визера и председника Српског савеза за спортску рекреацију и текбол, Огњена Париповића. Представници FITEQ–а упознали су секретара са поводом њихове посете нашој земљи, а што је едукација прве генерације лиценцираних текбол тренера и судија, као и наставак државног текбол такмичења које ће бити одржано у Новом Саду, 26. и 27. јуна.

Реч је о званичном такмичењу које се организује и бодује у складу са правилима Светске текбол федерације (FITEQ). Током два дана, у суботу и недељу, такмичари и такмичарке бориће се, не само за вредни наградни фонд, него и за што бољу позицију на завршном турниру који се одиграва 17. и 18. јула у Београду, када ће се коначно знати ко ће обући национални дрес на Светском првенству ове јесени.

Текбол је нови спорт и у питању је комбинација фудбала и стоног тениса. Игра је заснована на техници, брзини реакције и прецизном пребацивању. О све већој популарности овог спорта говори податак да је Светска текбол федерација основана 2017. године, а да данас броји већ 105 националних федерација, међу којима је и Српски савез за спортску рекреацију и текбол.

Додељене стипендије најбољим студентима

AnyConv.com 18062021 Basta Srpska Crnja 20

Покрајински секретар за спорт и омладину Дане Баста присуствовао је свечаности доделе стипендија најбољим студентима завршних година. Ове године 1500 најбољих студента завршних година у Србији заслужило је стипендију, такозвану Доситејеву награду коју додељује Фонд за младе таленте Министарства омладине и спорта.

У Вишњићеву одржано друго коло мини кајак лиге Србије

AnyConv.com 18062021 Basta Srpska Crnja 20

Покрајински секретар за спорт и омладину Данe Баста присуствовао је у суботу, 19. јуна, другом колу мини кајак лиге Србије, која је одржана на једној од најлепших кајак стаза у Србији на реци Босут у Вишњићеву у склопу кајак клуба “Филип Вишњић”. На првенству је учествовало преко 380 такмичара из 28 кајак и кану клубова са територије Републике Србије. Такмичари су били подељени у неколико старосних узраста а надметали су се у три дисциплине кајак једносед, двосед и четверац на петсто и на хиљаду метара.

У Српској Црњи отворен терен за мале спортове

AnyConv.com 18062021 Basta Srpska Crnja 20Покрајински секретар за спорт и омладину Дане Баста отворио је данас заједно са председником Општине Нова Црња Владимиром Бракусом, нови терен за мале спортове у Српској Црњи, који је са 7,5 милиона динара заједнички финансиран из покрајинског и општинског буџета. Баста је овом приликом истакао да Покрајински секретаријат за спорт и омладину препознаје потребе мањих средина када је у питању унапређење спортске инфраструктуре.