Oтворен 10. Међународни сајам спорта 2021. “БУДИ И ТИ ШАМПИОН”

Покрајински секретаријат за спорт и омладину заједно са Спортским савезом Војводине и Покрајинским заводом за спорт и медицину спорта узео је учешће на 10. Међународном сајму спорта, који се одржава од 24. до 26. септембра 2021. године у Београду на Ади Циганлији, у организацији Спортског савеза Србије, а под покровитељством Министарства омладине и спорта.

“Европска недеља спорта” у Србији отворена у Зрењанину, Европском граду спорта

IMG 8714
Пројектом “Спортски дан”, отварањем изложбе “Пут правих вредности”, одржавањем Олимпијског часа, трибине са врхунским спортистима, презентовањем спортова и клубова и пригодним такмичењима и едукацијама, данас је у Зрењанину отворена 4. Европска недеља спорта у Србији.  Европску недељу спорта у Србији организује Делегација ЕУ у Србији, у сарадњи са Олимпијским комитетом Србије и Министарством спорта и омладине, а Зрењанин је као “Европски град спорта” заслужио да буде домаћин главног националног догађаја Европске недеље спорта у Србији.

У Инђији и Новом Сланкамену са 13 милиона динара обновљени спортски терен и фискултурна сала

16092021 Indjija 00Покрајински секретар за спорт и омладину Дане Баста и председник Општине Инђија Владимир Гак обишли су данас реконструисани отворени спортски терен у центру Инђије и Основну школу „Ђорђе Натошевић“ у Новом Сланкамену, где је обновљена фискултурна сала. Инвестиције су реализоване са укупно 13 милиона динара заједничког улагања Покрајинског секретаријата за спорт и омладину и Општине Инђија. На спортском терену у Инђији постављена је нова мултифункционалнa подлога од полипропилен-кополимера, саниране су бетонске трибине и постављена је ограда.

Пријем за успешног бициклисту Михајла Столића у Покрајинској влади

03092021 Basta prijem naslovna 1 Покрајински секретар за спорт и омладину Дане Баста примио је данас бициклисту Михајла Столића, који је недавнo триjумфовао на јуниорској трци за Светски куп одржан у Терезину у Чешкој Републици. Пријему су присуствовали и шеф стручног штаба Бициклистичког савеза Србије и Столићев тренер у сомборском Бициклистичком клубу „С- тим“ Марко Сударић и генерални секретaр Бициклистичког савеза Србије Немања Вајс.