Дане Баста отворио „OCR Fortress challenge“

Покрајински секретаријат за спорт и омладину Дане Баста поздравио је такмичаре на почетку трке „OCR Fortress challenge“, која се данас одржава на Петроварадинској тврђави у Новом Саду.

„OCR Fortress challenge“ представља изазов на специфичној конфигурацији терена који се одржава у склопу „OCR Invictus Challenge by Mozzart”. Овај „ Invictus Challenge“ обухвата микс три јединствена изазова на 3 локације – Петроварадинска тврђава, Штранд, Фрушка гора.

Дужина стазе на Петроварадинској тврђави је 8 км са 20 препрека, а учесници трке поред узбудљивог спортског подвига, имају прилику да посете неке од најзанимљивијих делова тврђаве, историјске локације, шанчеве и тунеле.

Организатор овог спортског изазова је Спортско удружење „Invictus NS 021″, а подршку  догађају пружио је Покрајински секретаријат за спорт и омладину.