Одржана конститутивна седница Организационог одбора Европског првенства у самбоу

Данас је одржана конститутивна седница Организационог одбора Европског првенства у самбоу за сениоре, јуниоре и млађе јуниоре, које ће бити одржано  од  14. до 19. септембра 2022. године у Новом Саду у организацији Самбо савеза Србије. На првенству се очекује више од 500  учесника из преко 35  европских земаља. Организациони одбор чини 11 чланова, а за председника Организационог одбора изабран  је покрајински секретар за спорт и омладину Дане Баста, док је потпредседник члан градског већа Града Новог Сада за спорт и омладину Огњен Цвјетићанин.

Чланови орагнизационог одбора су: Патрик Дрид потпредседник Европске самбо федерације, Татјана Тривић председник Самбо савеза Србије, Наташа Бошковић генерални секретар Самбо савеза Србије, Ивана Јандрић председник Војвођанског самбо савеза, Роберто Роклицер председник Самбо савеза Града Новог Сада, Горан Радоњић вд Начелника ПУ Нови Сад, Владан Тијанић директор „Safe“доо, Драган Милић директор СПЕНС-а и Миодраг Драпшин медицински делегат ФИАС-а.

Поред верификације чланова Организационог одбора, на дневном реду конститутивне седнице било је и именовање председника неколико комисија које ће се бавити организацијом Европског првенства.

Србија ће по други пут бити домаћин Европског првенства у самбоу. Београд је био домаћин Европског првенства одржаног 2006. године а Нови Сад је, поред организације овогодишњег првенства, био домаћин и Светског првенства у самбоу 2020. године. Ово је још једна прилика да Нови Сад потврди репутацију одличног домаћина гостима из целе Европе.