Секретар Баста отворио 13. Меморијалну атлетску трку „Пал Скендеровић“

Пожелевши такмичарима успешан наступ, покрајински секретар за спорт и омладину Дане Баста отворио је  13. Меморијалну трку „Пал Скендеровић“, која се данас одржава у Бачкој Тополи. Трка се традиционално организује у част великог атлетичара из овог града, а овогодишњом трком обележава се и 100 година од рођења Пала Скендеровића.

У званичном делу такмичења у трци на 5 км  и 10 км надметаће се више од 220 такмичара из Србије и региона, а на меморијалу су организоване и трке за децу предшколског, основношколског и средњошколског узраста.

Ова спортска манифестација налази се у календару Српског атлетског савеза. Атлетска трка која се одржава у организацији Туристичке организације Бачка Топола уз подршку  Општине Бачка Топола и многобројних партнера, подигнута је на виши ниво јер су трасе сертификоване од стране официјелног мериоца светске атлетике, што овој трци даје реноме.