Свечано додељена годишња признања Спортског савеза Града Зрењанина за 2021. годину

Покрајински секретар за спорт и омладину Дане Баста присуствовао је данас традиционалној свечаности доделе годишњих признања Спортског савеза града Зрењанина. Свечану доделу годишњих признања Спортски савез Града Зрењанина и Град Зрењанин организовали су у Барокној сали зрењанинске Градске куће по шеснаести пут. Уз присуство челника Града Зрењанина,  представника спортских асоцијација и институција Републике Србије и АП Војводине, некадашњих спортиста, освајача олимпијских медаља, признања су за спортска достигнућа и резултате у претходној  години додељена у 12 категорија, а укупно је награђено 33 спортиста, спортских клубова, стручњака, судија, донатора, пропагандиста у спорту, уз  посебна признања и награда за животно дело.

О добитницима је одлучивао Управни одбор Спортског савеза града Зрењанина, а свакако су на то пресудно утицали постигнути спортски домети.

Присутне су на почетку свечаности поздравили председник Спортског сваеза града Зрењанина Рајко Петровић и градоначелник Зрењанина Симо Салапура, истакавши да је протекла година била олимпијска, да је Зрењанин у њој понео титулу Европског града спорта, да су кроз то признање промовисани наша традиција, историја, али и наша садашњост и стремљење ка будућности, ка новим спортским, али и привредним и развојним циљевима.