Министар Удовичић и секретар Баста посетили Житиште и Зрењанин

Министар омладине и спорта Вања Удовичић и покрајински секретар за спорт и омладину Дане Баста посетили су данас општину Житиште и град Зрењанин и том приликом разговарали са представницима локалне самоуправе, спортских организација и младим спортистима o стању спорта и спортске инфраструктуре. У општини Житиште обишли су место Равни Тополовац и издвојено одељење „Алекса Шантић“ које се налази у саставу ОШ „Свети Сава“. У школи тренира одбојкашки клуб „Херцеговина“, који је изнедрио многа позната одбојкашка имена.

У Зрењанину су посетили ОШ „Жарко Зрењанин“ и Рукометни клуб „Пролетер“ а затим и Фудбалски клуб „Борац“, који ове године обележава 100 година постојања.

Данашњи обилазак завршен је посетом Музеју спорта који се налази у склопу Народног музеја Зрењанин.