Секретар Баста примио Радмилу Загорац, репрезентативку Србије у дизању тегова

Покрајински секретар за спорт и омладину Дане Баста примио је данас Радмилу Загорац, репрезентативку Републике Србије у дизању тегова, која је на првенству Европе за сениоре у дизању тегова освојила три бронзане медаље. Јубиларно 100-то првенство Европе за сениоре у дизању тегова одржава се у Тирани од 28 маја до 5. јуна 2022. године. На такмичењу учествује 39 земаља. Наша репрезентативка, Радмила Загорац, у својој првој сениорској сезони, наступала је у категорији до 45 килограма и освојила три бронзане медаље – у дисциплини трзај, у дисциплини избачај, као и у тоталу. У дисциплини трзај Радмила је подигла 68 килограма, а у избачају 84. Медаљу у тоталу освојила је са подигнутих 152 килограма.

Секретар Баста честитао је Радмили и стручном тиму на историјском резултату који су постигли  и нагласио да је то огроман успех за нашу земљу. Такође је истакао да се нада да ће Радмила наставити и у будуће да ниже успехе које је започела прошлогодишњом титулом шампионке Европе у јуниорској конкуренцији, а наставила овогодишњим бронзаним одличјима као сениорка и да ће бити спремна за Олимпијске игре у Паризу 2024. године. Покрајински секретаријат за спорт и омладину настојаће и  даље да подржава овај спорт и наше врхунске спортисте.

Пријему су  присуствовали и тренер Зоран Пантелић и председница Савеза за дизање тегова Рита Шпајзер.