Промоција књиге „Зрењанинска олимпијска огрлица 2“

Покрајински секретар за спорт и омладину Дане Баста, дан пред отварање XXXIII Летњих олимпијских игара у Паризу, синоћ је поздравио присутне у  Градској кући у Зрењанину, поводом промовисања монографије „Зрењанинска олимпијска огрлица 2“. Књига  представља нов допринос култури спортског сећања града и на посебан начин осветљава дуг и богат олимпијски покрет.

Присутне су поздравили и градоначелник Зрењанина Симо Салапура као и генерални секретар Спортског савеза Србије Горан Маринковић.

Књигу потписују спортски новинари и публицисти Никола Божовић, Миле Новаковић, Будимир Цвијетић, Миодраг Грубачки, као и директор Народног музеја Зрењанин Синиша Оњин.

Промоција у Барокној сали Градске куће допуњена је делом експоната из Собе спорта Народног музеја  Зрењанин, као и пригодним паноима са освајачима олимпијских медаља и спортистима из нашег града који ће наступити на Олимпијским играма у Паризу.