Секретар Баста на отварању „Дечије олимпијаде“ у Србобрану

Покрајински секретар за спорт и омладину Дане Баста заједно са министарком за бригу о породици и демографију Даријом Кисић и председником општине Србобран Радивојем Дебељачким присуствовао отварању спортске манифестације „Дечија олимпијада“, koја је одржана у петак, 6. октобра у Србобрану.

На овој спортској манифестацији, која се одржава у току Дечије недеље, окупило се око хиљаду деце из основних школа са територије Србобранске општине.

Спортска манифестација „Дечија олимпијада“ промовише спортски дух, пријатељство и уважавање противника, а ученици се такмиче у више спортских дисциплина. Поред такмичења у преласку полигона спретности, ђаци ће се опробати и у атлетици, баскету, одбојци, фудбалу и шаху. Дечију олимпијаду организује Месна заједница Србобран, у сарадњи са Удружењем грађана “Наша прича” из Србобрана, под покровитељством Општине Србобран и уз подршку Покрајинског секретаријата за спорт и омладину.